Dzisiaj jesteśmy otwarci w godzinach 9.00 - 21.00

Kamienna opowieść w Galerii MIMOchodem.

Do 31 Lipca 2021

Mówi się, iż ktoś „milczy jak głaz”, czy jednak jest to prawda? Czy kamienie rzeczywiście milczą? A może skały potrafią opowiedzieć historię swoich przemian zachodzących w czasie milionów lat naprzemiennych destrukcyjnych działań wody, mrozu i wiatru.


Rezerwat Teplicko-Adrszpaski powstał właśnie w efekcie erozji piaskowcowych skał. Licznych odwiedzających od ponad trzech wieków zachwycają rezultaty tych przekształceń. Przez stulecia wiele form skalnych zyskało własne nazwy – jak Starosta i Starościna, Głowa cukru czy wiele innych. Wbrew pozorom nie jest to jednak świat tylko i wyłącznie nieożywionych skał. Obserwatora zaskakuje zjawisko współistnienia a może bardziej walki o przetrwanie świata roślin ze światem nieożywionej natury. Na każdym z przedstawianych obrazów znaleźć można ślady tej walki - walki o przetrwanie w zaskakujących formach i miejscach.


Wystawa, którą zatytułowałem „Kamienna opowieść” to seria fotograficznych obrazów która podejmuje próbę odczytania zapisu przemian oraz odszyfrowania przekazu na dwu poziomach – w skali makro oraz mikro.
Marek Rawski

Galeria Sudecka

Aleja Jana Pawła II 51,
Jelenia Góra
woj. dolnośląskie

Biuro Dyrekcji Galerii
+48 75 671 79 02
+48 75 671 79 03
kontakt@galeriasudecka.pl
Oceń nas

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez EPP – Galeria Sudecka Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka Komandytowa z siedzibą przy ul. Konstruktorska 12A, 02-673 Warszawa zgodnie z ustawą z dnia 29.08.1997r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2015 r., poz. 2135 z późn. zm.) z przeznaczeniem do wykorzystania ich w celach marketingowych, a także do kontaktu telefonicznego. Administratorem bazy jest firma EPP – Galeria Sudecka Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka Komandytowa. Moje dane osobowe udostępniam dobrowolnie oraz wiem, że przysługuje mi prawo wglądu do nich, ich poprawiania i żądania zaprzestania przetwarzania. *

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od przez EPP – Galeria Sudecka Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka Komandytowa z siedzibą przy ul. Konstruktorska 12A, 02-673 Warszawaa informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w tym na wskazany przez ze mnie adres e-mail i numer telefonu zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną z dnia 18 lipca 2002 r. (Dz.U. z 2002 r. nr 144, poz.1204, z późn. zm.). Jednocześnie wyrażam zgodę na używanie telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących dla celów marketingu bezpośredniego przez EPP – Galeria Sudecka Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka Komandytowa oraz podmioty z nią współpracujące. *

*pola wymagane