Poziom: 0

Bitomatem nazywa się kryptowalutowy bankomat, dzięki któremu osoba zainteresowana wirtualnymi pieniędzmi może nabyć lub sprzedać kryptowalutę. Transakcje kryptowalutowe z wykorzystaniem bitomatu są szybkie i co najważniejsze – bezpieczne.

Co to jest bitomat?
Bitomatem nazywa się kryptowalutowy bankomat, dzięki któremu osoba zainteresowana wirtualnymi pieniędzmi może nabyć lub sprzedać kryptowalutę. Transakcje kryptowalutowe z wykorzystaniem bitomatu są szybkie i co najważniejsze – bezpieczne. Wyróżnia się dwa rodzaje kryptowalutowych bankomatów: bitomat jednostronny i bitomat dwustronny. Bitomatem jednostronnym nazywa się bitomat, który pozwala zainteresowanej osobie jedynie na kupno lub sprzedaż kryptowaluty za gotówkę. Z kolei bitomat dwustronny umożliwia obie opcje w jednym urządzeniu.
Jak działa?
Nasze urządzenia oferują zarówno zakup jak i sprzedaż walut wirtualnych. W przypadku chęci nabycia kryptowaluty należy postępować według instrukcji znajdujących się na stronie. Aby skutecznie zrealizować transakcję kupna kryptowaluty, potrzebujesz portfela kryptowalut oraz banknotów w wybranej walucie, którymi zapłacisz za kryptowaluty. W przypadku bitomatów dwustronnych musisz poinformować urządzenie czy chcesz sprzedać czy nabyć kryptowalutę. Po wybraniu odpowiedniej opcji, następnym krokiem jest zeskanowanie kodu QR, w którym zawarty jest adres Twojego kryptowalutowego portfela. Po pomyślnym zeskanowaniu, na ekranie bitomatu wyświetlą się dane związane z przeprowadzaną przez Ciebie transakcją. Ostatnim krokiem jest dokonanie wpłaty – odbywa się to w taki sam sposób jak w przypadku tradycyjnego bankomatu. Banknoty należy wkładać pojedynczo w wyznaczone do tego miejsce. Po przyjęciu przez bitomat banknotu, na urządzeniu wyświetli się informacja o nominale, łącznej ilości wpłaconych pieniędzy oraz ilości kryptowaluty, którą możesz nabyć za wpłaconą kwotę. Gdy włożysz do bitomatu wszystkie banknoty, wystarczy nacisnąć przycisk „KUP”. Po przejściu wszystkich kroków zawartych w instrukcji, zakupione kryptowaluty zostaną przelane na Twoje konto.
W przypadku chęci wymiany kryptowaluty na gotówkę należy wybrać opcję "SPRZEDAJ, a następnie podać kwotę za jaką chcesz sprzedać kryptowalutę. Następnym krokiem jest zeskanowanie kodu QR, który zawiera adres portfela, na który zostaną przesłane kryptowaluty. Po zeskanowaniu kodu QR i pomyślnym zatwierdzeniu transakcji, transakcja będzie realizowana, a o jej końcu zostaniesz powiadomiony poprzez maila lub wiadomość SMS. Ostatnim krokiem jest kliknięcie przycisku „wypłać” oraz ponowne uwierzytelnienie transakcji kodem, który otrzymasz wraz z informacją o zakończeniu realizacji transakcji i możliwości wypłaty gotówki.

*pola wymagane